Prodej bývalého mlýnu v obci Pátek

celkový pohled
...kupujte i financujte bez starostí...

Základní údaje

Číslo zakázky:196RN
Kategorie:Rodinné domy
Lokalita:Pátek 47
Okres:Nymburk
Velikost:Atypický
Plocha užitná:400 m²
Plocha pozemku:6.366 m²
Stav objektu:Před rekonstrukcí
Budova:Cihlová
Typ domu:Přízemní
Poloha objektu:Samostatný
En. náročnost b.:G (PENB nedodán)
Cena:rezervováno

Základní údaje

Parkování:Ano
Sklep:ano
Komunikace:Asfaltová
Doprava:Silnice, Autobus
Voda:Místní zdroj, Dálkový vodovod
Elektřina:230V, 400V
Odpad:ČOV pro celý objekt
Topení:Lokální elektrické

Vyřizuje

Jméno:Novotný Jiří
Mobil:+420 777 602 884
Telefon:+420 491 420 997
E-mail:[email protected]

POPIS NABÍDKY

Do prodeje se nabízí polouzavřený areál tzv „Lazarova mlýnu“ který se pyšní zajímavou historií a byl od roku 1820 součástí Sánského kanálu. Následně po roce 1900 bylo mlýnské kolo nahrazeno Francisovou turbínou fungující do roku 1952. Obec Pátek je součástí lázeňského území u Poděbrad a spojena s Prahou pomocí dálnice D 11, aniž by byla zasažena negativními vlivem zvýšeného turistického zájmu. Soubor tří budov a na sebe navazujících pozemků je velmi dobře přístupný z místní komunikace. Hlavní obytná část vedená jako rodinný dům s bytovými jednotkami prošla v 90 letech rekonstrukcí a je zakonzervována. Historické části jsou před kompletní rekonstrukcí, ke které byla zpracována architektonická studie. Tehdejším záměrem bylo vybudovat školící středisko.
Objekt je napojen na elektřinu, k dispozici je vlastní studna, a odpady do ČOV. Vytápění el. V sousedství Lazarův rybník, ze kterého byl původní náhon pro spodní pohon mlýnských kol. Nemovitost je vhodná pro zájemce s přesahem, kteří touží po unikátním historické budově k bydlení či vlastní rekreaci. Vzhledem k velikosti budov a polohy v blízkosti lázní s výborným spojením do hlavního města je možnost komerčního využití. Nespornou výhodou jsou i kvalitní pozemky určené Územním plánem k výstavbě objektů k bydlení. Celková výměra pozemků včetně zastavěné plochy je 6 366 m². Jedná se o nevšední nemovitost stojící za prohlídku.

celkový pohled pohled přes Lazarův rybník celkový pohled celkový pohled IMG_9211 historická část boční pohled -historická část historická část boční pohled od náhonu náhon náhon plány ze studie plány ze studie plány ze studie dvorek - zadní pohled celkový pohled detail klenba dřevěné prvky interiéru 1.NP dřevěné prvky interiéru dřevěné prvky interiéru  2.NP detail rekonstrukce stodola chodba 2.NP detail rekonstrukce mlýn katastrální mapa ÚP zákres ÚP textová část zákres pohled z výšky pohled z výšky pohled z výšky pohled z výšky celkový pohled přibližný nákres půdorysu 1.NP přibližný nákres půdorysu 2.NP
2024 © REALITY EU s.r.o., všechna práva vyhrazena | Ochrana osobních údajů | Cookies, Realitní SW Realman